18 kwietnia 2024

Hip-Hop dla Łukasza – Cypher Time Werbkowice. Wywiad z Gibyką

W sobotę 5 kwietnia w sali koncertowej GOK Werbkowice odbył się hiphopowy koncert charytatywny na rzecz chorego na nowotwór Łukasza Zglinieckiego. Reportaż wideo z koncertu i wywiad z Gibyką.

Łukasz Zgliniecki ma 6 lat. Urodził się zdrowy, ale niedawno wykryto u niego nowotwór złośliwy w postaci chłonniaka nieziarniczego. Pojawiły się przerzuty, m.in. do szpiku kostnego. Chłopiec przeszedł skuteczną chemioterapię. Aby wrócić do pełni zdrowia musi przyjmować kosztowne leki. Jego rodziców na to nie stać.

 

W charytatywnym koncercie „Hip-Hop dla Łukasza” w Werbkowicach wystąpili:

– M3 Squad
– K.O.N.y
– HDX
– PodWpływem
– Kolorystyka
– Gibyka
– Dziku & Kiero
– Patyk (Beatbox)

 

Wywiad z Gibyką

 

Jak doszło do tego, że zostałeś zaproszony do tego koncertu?
– Zostałem zaproszony, przez organizatora Mateusza Wańczyckiego, który zaproponowal mi wspólny udział w tym evencie, ktory miał bardzo szczytny cel, bo zbieraliśmy pieniądze dla Łukasza Zglinickiego który wymaga dalszego leczenia, więc z chęcią dołączylem, do tego wydarzenia.

Jakie numery zaprezentowałeś i czyjego autorstwa?
– Zaprezentowałem oczywiście swoje utwory takie jak – „Tak jak oni”, „Promo”, „Zabawa Trwa”, „Morduję słowami” oraz jeden track z nadchodzącej płyty, ktory nazywa się „Pay me for my skillz” i ukaże się już w kwietniu jako promujący singiel do mojej płyty „Symbolika”, w którym jest ze mną również Dolar, którego serdecznie pozdrawiam. W rapie, każdy gra tylko swoje teksty, bo to wyróżnia tę muzykę, tutaj nie gra się coverów, czy coś w tym stylu. Gramy to co jest nasze.

Jak oceniasz atmosferę imprezy?
– Na początku, myślałem, że będzie nieciekawie. Jednak z czasem publiczność rozkręcała się. Zrozumiała, że jeśli oni dadzą energię nam, to my odwdzięczymy się tym samym i tak się stało. Atmosfera byla wspaniała, wszyscy się dobrze bawili. Kiedy koncert dobiegał godziny 0:00, publiczność i pozostali raperzy śpiewali mi „sto lat”, bo obchodzilem urodziny, tak że było to bardzo miłe i dziękuję wszystkim, którzy to uczynili i byli tam z nami i się bawili. Oprócz zwykłych koncertów, pojawił się pomysł na cypher freestyle’owy, co szybko spodobało się publiczności i zabawa była jeszcze lepsza. Ten koncert długo zostanie w mojej pamięci.

Czy chętnie uczestniczysz w koncertach charytatywnych?
– Oczywiście, zawsze kiedy jestem zaproszony na koncert charytatywny to nie odmawiam. Cieszę się, że swoją osobą, mogę pomóc komuś, kto potrzebuję tej pomocy. Myślę, że powinno być coraz więcej takich charytatywnych akcji.

Jakie są twoje plany muzyczne na ten rok?
– W maju wydaję moją drugą solową płytę w wersji fizycznej. Podkłady muzyczne oraz teksty są już skompletowane, została tylko najprzyjemniejsza rzecz, mianowicie – nagrywanie. To najlepszy etap tworzenia płyty.

Kiedy będzie cię można zobaczyć na żywo w Hrubieszowie?
 
– Nie znam dokładnego terminu, ale z tego co wiem, będę grał support w maju przed JWP w Viva Club. Wszystkich gorąco zapraszam na ten event, bo gościć będzie w naszym mieście skład, który jest chyba najlepszym skladem w Polsce, to zaszczyt, a wszystko to dzięki Rafałowi Makarze, który również organizował koncert, na którym grał Junior Strees. Teraz Rafał, otwiera Skateshop w Hrubieszowie, a ten koncert jest właśnie z tej okazji.
 
Korzystając z okazji, chcialbym podziękować portalowi LubieHrubie.pl oraz Michałowi Miściorowi, Viva Club oraz Extreme Academy, że zechcieli mi pomóc finansowo przy realizacji płyty.

Pozdrawiam i życzę więcej rapu i kupujcie polskie rap plyty!

 

 

Autor video: hadeiks, żródło:youtube.com, fot. screen z filmu