20 czerwca 2024

Holograficzna projekcja Misterium Męki Pańskiej

„w najbliższy piątek 25.03.2016 r. na fasadzie Bazyliki Ojców Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie (ul. Złota 9), będzie można oglądać holograficzną projekcję Misterium Męki Pańskiej „Passione Christi”.

Reklamy

 

Projekcje odbędą się o godz. 20.00, 21.00 i 21.30.

Idea holograficznego, jednoaktowego spektaklu, odtwarzanego cyklicznie w pętli na fasadzie Bazyliki związana jest – jak przekazują organizatorzy „z refleksją nad przeżywaniem mistycznych treści Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym. Holograficzny spektakl PASSIO wpisuje się w sięgającą XII wieku tradycję widowisk pasyjnych, odgrywanych do dzisiaj w wielu miejscach na świecie. To co ten spektakl wyróżnia, to sięgnięcie po współczesne zaawansowane technologie. Zastosowanie nowych środków wyrazu, adekwatnych do doświadczeń medialnych współczesnych widzów sprawi, że otrzymają oni szansę przeżycia niesamowitych doznań”.

Reklamy

Producentem spektaklu jest Europejska Akademia Edukacyjna w Lublinie. W projekt zaangażowali się także: artyści i naukowcy z UMCS, specjaliści i technicy z Inkubatora Medialno-Artystycznego i ACK UMCS „Chatka Żaka” wraz z filmowcami i profesjonalistami z lubelskiego środowiska filmowego.