29 lutego 2024

Horodło: III Piknik Rodzinny

24 czerwca przy Zespole Szkół w Horodle został zorganizowany kolejny, już III Piknik Rodzinny. Organizatorzy wymyślili szereg różnych atrakcji: od malowania twarzy po turniej strzelecki. Poza tym dopisywała pogoda, która wręcz namawiała do przyjścia na szkolny stadion całą rodzinną.

Reklamy

Całą zabawę umilały piosenki wykonywane w głównej mierze przez uczennice klas I-III. Było także wykonanie (i to nie jedno)  słynnego już utworu „Koko ,koko Euro spoko”, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Jak już wcześniej pisałem, odbył się także turniej strzelecki, którego opiekunem był kapitan Mariusz Papież. Wszyscy mogli również częstować się pyszną wojskową grochówką i kiełbasą z grilla.
Dzieciakom największą frajdę sprawiało malowanie twarzy. Pojawiały się motywy zwierząt, superbohaterów, wśród których królował Spiderman i  kwiatów.
Jednak największym zainteresowaniem cieszył się turniej piłki nożnej, który zwyciężyli panowie ze Straży Granicznej Horodło po dramatycznym boju z tutejszymi gimnazjalistami. Uczniowie, od początku skazywani na porażkę, okazali się czarnym koniem rozgrywek i wywalczyli drugą lokatę.

Podczas turnieju aż trzykrotnie dochodziło do serii rzutów karnych. Najpierw po zakończeniu meczu Nauczyciele – Gimnazjum, gdzie swój kunszt bramkarski pokazali Kuba Jerzyna (Nauczyciele) i jego vis a vis Maciej Romak. W drugim meczu, którego stawką był awans do finału, Straż Graniczna pewnie pokonała OSP Strzyżów – oczywiście po wykonaniu jedenastek, które wojskowi wykonywali niezwykle pewnie. No i nadszedł finał, w którym zmierzyli się uczniowie Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z funkcjonariuszami horodelskiej SG. Wojskowi byli znacznie lepszą drużyną ale nie mogli tego udowodnić. Doszło do trzeciej już serii jedenastek, które wykonywali dużo pewniej mundurowi.  Gratulacje dla zwycięzców.

Reklamy

Całość była bardzo ciekawa i daję głowę, że nikt się nie nudził. Wszystko było świetnie zorganizowane, a więc brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji pikniku. Zniecierpliwieniem czekamy na kolejny festyn!!!

Wyniki turnieju piłki nożnej:

1. Straż Graniczna Horodło
2. Gimnazjum Horodło
3. OSP Strzyżów
4. Nauczyciele i Rodzice
5. Młodzież Horodło
6. LO Horodło

 

Tekst i foto: PamperS