15 lipca 2024

Husynne: Udaremniono próbę przemytu papierosów o wartości ponad 300 tys. zł.

W czasie minionego weekendu, w pobliżu miejscowości Husynne w powiecie hrubieszowskim, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 300 199 zł.

Reklamy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali grupę przemytników oraz znaczne ilości papierosów w postaci:

– 599 980 szt. papierosów o szacunkowej wartości 300 199 zł.

Reklamy

Papierosy, spakowane w kartonowe pudła, zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy do Polski.  Przemycona kontrabanda została zapakowana do samochodu dostawczego i miała czekać na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu a do sprawy zatrzymano sześciu obywateli polskich, mieszkańców powiatów: chełmskiego oraz hrubieszowskiego. Po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, zatrzymano dwóch kolejnych uczestników przemytu, byli to obywatele Ukrainy.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Reklamy

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 19 mln zł. Rok poprzedni zamknął się kwotą ponad 30 mln zł – wartości ujawnionych wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

 

Info i foto: NOSG