Refleksje stypendysty z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie

Ponad 1300 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spędziło 2 tygodnie w Lublinie poznając jego zabytki i historię. Młodzi wzięli udział w wykładach, wspólnie modlili się m.in. za pokój na świecie.

Reklamy

Wśród nich był uczeń z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie – Kamil Drączkowski (klasa III T4d / technik pojazdów samochodowych).

 

Oto refleksje naszego stypendysty:

Ludzie z którymi spędziłem dwa wakacyjne  tygodnie byli wprost cudowni. Z każdym można było znaleźć nić porozumienia, niezależnie od tego, czy to stypendysta, czy opiekun. Nawet siostry zakonne zachowywały się niczym anioły, zawsze gotowe do pomocy  i uśmiechnięte. Wspólnie spędzone chwile zaowocowały – mam nadzieję – trwałymi przyjaźniami. 

Znalazł się czas na wymianę poglądów, długie rozmowy oraz wycieczki po Lublinie. Odwiedziliśmy również Majdanek, miejsce w którym każdy zastanawia się do czego może posunąć się drugi człowiek. Tam też została odprawiona została msza święta.

Mam wyłącznie pozytywne wrażenia i nadzieję, że spotkam tych wartościowych ludzi za rok.

Celem spotkania była integracja młodzieży katolickiej hołdującej wartościom proponowanych przez  Jana Pawła II. Fundacja od 12 lat wspiera zdolną młodzież, upamiętniając w ten sposób pontyfikat Papieża Polaka.

           

Kamil Drączkowski / Daniel Buchowiecki