13 czerwca 2024

Werbkowice: Odpowiedzą za kradzież

W sobotę policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach zatrzymali 17-latka i jego 18-letnią siostrę, którzy okradli miejscowy skup złomu. Oboje usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

W sobotę policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Werbkowice oraz jego 18-letnią siostrę. Oboje dokonali kradzieży silnika elektrycznego z miejscowego skupu złomu. 41-letni właściciel oszacował wartość skradzionego mienia na kwotę blisko 800 zł.
 
Jak ustalili policjanci, rodzeństwo po kryjomu wyszło z domu, nie mówiąc nic swoim rodzicom i udało się do pobliskiego skupu złomu. Następnie przez dziurę w ogrodzeniu wytoczyli ponad 250 kilogramowy silnik. Po sześciu godzinach zmagania z ciężarem, udało im się przewieźć silnik wózkiem do domu, po czym ukryli swój łup w stodole. Jak twierdzili, chcieli go potem sprzedać, gdyż ich rodzina ma trudną sytuacje materialną.
 
17-latek i 18-latka usłyszeli już zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)