14 czerwca 2024

I Lubelskie Targi Instytucji Sektora Ekonomii Społecznej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalnego Ośrodka w Lublinie zaprasza do udziału w I Lubelskich Targach Instytucji Sektora Ekonomii Społecznej, które odbędą się w najbliższy weekend 10-11 marca 2012r. w godzinach 10.00-18.00 na terenie Targów Lublin S.A., ul. Dworcowa 11.

Reklamy

I Lubelskie Targi Instytucji Sektora Ekonomii Społecznej są cenną inicjatywą społeczną angażującą przedstawicieli różnych środowisk i będącą odpowiedzią na potrzebę podnoszenia aktywności mieszkańców Lubelszczyzny. W Targach weźmie udział ponad sześćdziesiąt instytucji z szeroko rozumianego sektora ekonomii społecznej, w tym organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne. Dodatkowo organizacje pożytku publicznego będą mogły promować swoją działalność w celu uzyskania 

1% podatku.

Reklamy

 

Organizatorzy przewidzieli imprezy towarzyszące, wśród których odbędzie się:

  • Zbiórka darów dla zwierząt z lubelskich schronisk – prosimy o przyniesienie ze sobą suchej karmy, koców, ręczników itp.
  • Zbiórka żywności dla potrzebujących – akcja prowadzona przez Bank Żywności w Lublinie. Mogą Państwo przynieść długoterminową żywność (ryż, konserwy, olej, makarony, cukier, słodycze, soki, dżemy, itp.), która zostanie przekazana potrzebującym.
  • „Akcja zamień makulaturę na lubelską kulturę” – za 5 kg makulatury mogą Państwo otrzymać bilet do kina, teatru, klubu, itp.
  • a także projekcje filmów, pokazy sztuk walki, ekspozycje obrazów, występy zespołów wokalnych. 

 

Wyrażamy nadzieję, że ta cenna inicjatywa spotka się z zainteresowaniem mieszkańców województwa lubelskiego oraz zaproszonych gości i będzie pierwszym z wielu spotkań organizacji pozarządowych z osobami prywatnymi.

Reklamy

Czekamy na Państwa w weekend 10 i 11 marca 2012r. w hali Targów Lublin S.A, przy ul. Dworcowej 11. Udział w Targach jest bezpłatny.