IX Ogólnopolski Spływ Kajakowy BUG 2008

W minione niedzielne popołudnie Powiat Hrubieszowski podczas „IX Ogólnopolskiego (VI Międzynarodowego) Spływu Kajakowego Bug 2008″ zaprezentował w Czumowie uczestnikom spływu swoją ofertę turystyczną.

Reklamy

Uczestników spływu powitał, w imieniu Pana Starosty, Sekretarz Powiatu – Pan Zdzisław Kosakowski, który wyraził zadowolenie, iż po raz dziewiąty Powiat Hrubieszowski może gościć kajakarzy z Polski i nie tylko, pokrótce poinformował gości o obchodach jubileuszy powiatu przypadających na lata 2008-2009 i przedsięwzięciach związanych z nimi. W spotkaniu z uczestnikami spływu wzięli również udział radni Rady Powiatu w Hrubieszowie oraz pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Aby zachęcić gości do częstszych odwiedzin urokliwych i wyjątkowych miejsc naszego regionu uczestnikom spływu rozdane zostały „Przewodniki turystyczne po powiecie hrubieszowskim” oraz na pamiątkę – promocyjne czapeczki. Na placu przed pałacem swoje stoiska mieli twórcy ludowi z naszego powiatu. Gościom swoje prace zaprezentowali m.in. Pani Magda Sielicka i Pan Adam Flak.

Obsługą techniczną imprezy zajął się Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, którego pracownicy (w charakterystycznych niebieskich koszulkach) przygotowali pyszny poczęstunek i umilili czas muzyką.

No cóż, popołudnie w pięknym otoczeniu eklektycznego pałacu, unoszący się zapach skoszonego siana i lecące z głośników raz po raz znane przeboje sprawiły, iż nie tylko spływowicze zaczęli wspólnie tańczyć i śpiewać, bo „Hej Sokoły”- tu nad Bugiem – brzmią naprawdę wyjątkowo.

Tekst i foto
Starostwo Powiatowe

zdjęcia >>