17 kwietnia 2024

Już 20 czerwca początek Zamojskiego Lata Teatralnego

Już 20 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu rozpocznie się 46. Zamojskie Lato Teatralne. Zaczniemy spektaklem Drom – ścieżkami Romów w wykonaniu Teatru Migro z Krakowa, a 23 czerwca zaproponujemy coś dla najmłodszych widzów – spektakl Ach, jak cudowna jest Panama Teatru Guliwer z Warszawy.

W sumie obędzie się 12 wydarzeń w programie głównym oraz towarzyszący ZLT Teatr Fotografii.

Ideą tegorocznego festiwalu jest „Siła opowieści”. Jak zawsze program będzie różnorodny tematycznie, od opowieści o dwoistości natury ludzkiej, o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, uprzedzeniach, o ludzkich przywarach, po temat najważniejszy, czyli miłość. Artyści swoje opowieści wyśpiewają, wytańczą, wygrają obrazem i, przede wszystkim, słowem.

Większość spektakli teatry wystawią w przestrzeniach otwartych – na Rynkach Wielkim i Wodnym, w amfiteatrze oraz na Dziedzińcu Wewnętrznym Pałacu Zamojskich. Na dwa przedstawienia zaprosimy do sali widowiskowej w Zamojskim Domu Kultury.

W połowie maja zorganizowaliśmy sesję zdjęciową Teatru Fotografii Przemka Wiśniewskiego; efektem jej będzie wystawa „Rok nieistnienia” inspirowana poezją Bolesława Leśmiana.

Szczegółowe informacje programowe znajdą Państwo na stronie internetowej Zamojskiego Lata Teatralnego www.zlt.zdk.zamosc.pl

46 Zamojskiemu Latu Teatralnemu patronują: Pan Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa oraz państwo Beata Ścibakówna i Jan Englert.


Zobacz też:

Zamojskie Lato Teatralne – program

Zamojskie Lato Teatralne


LubieHrubie na Instagramie