15 czerwca 2024

Katarzyna Gis Młodym Senatorem

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Katarzyna Gis, zgłoszona przez Komitet Wyborczy „Atomowe Atomówki”, wygrała wybory Młodego Senatora, które odbyły się 19 listopada 2008 r. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, zdobywając jeden z sześciu mandatów w województwie lubelskim.

Zwyciężczyni uzyskała poparcie 48,7 procent wyborców pokonując w walce o fotel senatora Paulinę Wysocką, Adama Szyszkę i Tomasza Kisiela. W wyborach wzięło udział 271 spośród 322 uczniów uprawnionych do głosowania. Oddano cztery głosy nieważne.

Reklamy

Młoda Pani Senator weźmie udział w symulacji obrad Młodego Senatu, która odbędzie się w styczniu 2009 r. w sali Senatu RP.

Projekt edukacyjny Młodzi Senatorowie organizowany jest przez Kancelarię Senatu i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Bierze w nim udział 100 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w tym sześć z województwa lubelskiego. Jego celem jest zapoznanie uczniów z procedurami demokratycznymi, w tym z zasadami wyłaniania przedstawicieli w drodze powszechnego głosowania oraz z procesem powstawania ustaw. Wyłonieni w wyborach Młodzi Senatorowie mają teraz za zadanie pisemne opracowanie tematu związanego z symulacją obrad Senatu. Autor najlepszej pracy otrzyma dodatkową nagrodę od Centralnej Komisji Wyborczej.

Reklamy

Koordynatorami projektu z Zespole Szkół nr 1 są nauczyciele wiedzy o społeczeństwie: Barbara Pilarczyk i Janusz Policha.

/jap/

Hrubieszow 2008-11-21