17 kwietnia 2024

Kiedy dowiedział się, że nie uniknie zatrzymania sam zgłosił się na policję

28-latek ukradł telefon oraz pieniądze z kurtki jednego z klientów lokalu w Kraśniku. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu i ustalili sprawcę. Kiedy ten dowiedział się, że policjanci szukali go w miejscu zamieszkania sam zgłosił się do komendy ze skradzionym telefonem.

Do kradzieży doszło w jednym z kraśnickich lokali gastronomicznych. Sprawca wykorzystując nieuwagę jednego z klientów dokonał kradzieży telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 300 zł z kieszeni jego kurtki.

Policjanci udali się na miejsce kradzieży i zabezpieczyli monitoring, na którym widać sprawcę. Dobre rozpoznanie operacyjne pozwoliło policjantom na rozpoznanie złodzieja. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania rozpoznanego na zapisie video młodego człowieka. Niestety nie zastali go w domu.

Kiedy mężczyzna dowiedział się, że policjanci szukali go w miejscu zamieszkania sam zgłosił się do komendy ze skradzionym telefonem. Złodziej poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 4 lat, grzywnie w wysokości 500 zł oraz obowiązkowi naprawienia szkody.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik (J.M.)