17 czerwca 2024

Kierował samochodem mając ponad 3 promile. Był poszukiwany przez Policję

Ponad 3,20 promila alkoholu w organizmie, bez prawa jazdy i żadnych dokumentów na pojazd – tak podróżował samochodem marki Volkswagen Passat 40 – letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Pod zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Wólka Nowa gm. Spiczyn. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od obywatela, że porusza się tam pojazd marki Volkswagen Passat, którego kierowca może być pijany. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierującego passatem. Po chwili zauważyli pojazd. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Stróże prawa ruszyli w pościg za kierującym. Po chwili był już w rękach policjantów.

Jak się okazało za kierownicą siedział 40 – letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad 3,20 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał dokumentów na pojazd i uprawnień do kierowania. Ponadto poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Reklamy

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (M.M.)

Reklamy