Kierowca Opla nie zauważył rowerzysty. Wypadek zarejestrował miejski monitoring

Z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 65-letniego rowerzystę. Mężczyzna został potrącony na skrzyżowaniu dróg przez samochód marki Opel Zafira. Kierujący auta tłumaczył się, że nie widział jednośladu na drodze.

Reklamy


Wczoraj około godziny 11.00 dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Łukowie na ul. Piłsudskiego.

Policjanci którzy udali się we wskazane miejsce ustalili, że doszło do potrącenia kierującego rowerem 65-letniego łukowianina, przez samochód marki Opel Zafira, którym kierował 61-letni mieszkaniec gminy Krzywda.  

Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący oplem 61-latek skręcając w lewo na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu na wprost przez to skrzyżowanie rowerzyście. Rowerzysta po uderzeniu przez samochód upadł na pokrywę silnika pojazdu, a następnie spadł na jezdnię.

W wyniku wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Kierujący oplem tłumaczył policjantom, że nie zauważył rowerzysty. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.

Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratora będą prowadzili dochodzenie, wkrótce kierujący autem usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Rowerzyści zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd narażeni są na poważne obrażenia ciała.


źródło, wideo, fot. KPP Łuków