28 września 2023

Kilkakrotnie ugodził nożem 45-letniego wuja

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Obsza, który kilkakrotnie ugodził nożem 45-letniego wuja. Zadając mu ciosy niebezpiecznym narzędziem, groził że go zabije. 29-latek był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklamy

 

Wczoraj Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec 29-letniego nożownika. Mężczyzna próbował bez pozwolenia wedrzeć się do mieszkania pokrzywdzonego.

Kiedy pomimo sprzeciwu domowników  znalazł się wewnątrz, pomiędzy 29-latkiem a jego 45-letnim wujem doszło do kłótni, podczas której 29-latek ugodził kilkakrotnie scyzorykiem mężczyznę m.in. w okolice klatki piersiowej. Zadając mu ciosy nożem, napastnik odgrażał się, że go zabije. 

Reklamy

Widząc zajście żona pokrzywdzonego próbowała odciągnąć agresywnego 29-latka, który po chwili oddalił się z mieszkania. 

Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy niezwłocznie udzielili pomocy medycznej pokrzywdzonemu, zakładając opatrunki uciskowe na rany kłute, chwilę po tym karetka pogotowia zabrała 45-letniego mężczyznę do szpitala.

Reklamy

Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zatrzymali nożownika w pobliskiej miejscowości.  W chwili zatrzymania w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury. Jak ustalili policjanci powodem zajścia mogły być trwające nieporozumienia rodzinne. 

W związku z usiłowaniem zabójstwa policja skierowała wniosek o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

 

 

źródło, wideo, fot. KPP Biłgoraj