Kolejne dwie śmiertelne ofiary wody

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 23-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Ciało mężczyzny znalezione zostało w stawie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W miejscu tym obowiązuje zakaz kąpieli.

Reklamy

 

Wczoraj przed południem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w stawie w miejscowości Wojsławice. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ciało znajduje się w wodzie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze straży pożarnej wyłowili je z wody. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Policjanci ustalili tożsamość zmarłego, był to 23-letni mieszkaniec gminy Wojsławice.

Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone i przekazane do zakładu medycyny sądowej celem wykonania sekcji zwłok. W miejscu tym obowiązuje zakaz kąpieli. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Reklamy

 

***

 

Tragicznie zakończyła się również kąpiel dla 84-latka z Lublina, który utonął w jeziorze Piaseczno. Plażowicze zauważyli dryfujące ciało mężczyzny, natychmiast wyciągnęli je z wody i przystąpili do reanimacji. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, które stwierdziły zgon.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16:00. Dwóch wczasowiczów wypoczywających na plaży od strony Ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego zauważyło dryfujące ciało mężczyzny. Natychmiast wyciągnęli ciało z wody i przystąpili z innymi plażowiczami do reanimacji. Powiadomili też służby ratunkowe. Do czasu przybycia karetki pogotowia mężczyzna nie odzyskał przytomności ani funkcji życiowych. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce stwierdzili zgon mężczyzny.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Z zebranych informacji wynikało, że był to 84-letni mieszkaniec Lublina. Prowadził zdrowy tryb życia, nad jezioro wyszedł popływać. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu medycyny sądowej. Według wstępnych ustaleń wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci wskazano utonięcie.

 

***

 

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Nie wchodźmy do wody po alkoholu, nie wskakujmy do wody, zwłaszcza „na główkę”, korzystajmy jedynie ze strzeżonych kąpielisk, stosujmy się do zaleceń nadzorujących kąpieliska oraz regulaminów plaż. Dzieci i osoby nie umiejące pływać powinny przebywać zawsze pod opieką dorosłych potrafiących pływać i posiadać niezbędne elementy mogące pomóc przy nagłym wpadnięciu do wody.

 

źródło: KMP Chełm, KPP Łęczna