Kolejne elektryczne rowery trafiły do lubelskich policjantów – ZDJĘCIA

Do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie trafiły dziś 4 rowery elektryczne, których zakup został sfinansowany z budżetu Miasta Lublin.

Reklamy

Na rowery wsiądą policjanci ze specjalnie powołanej na okres letni drużyny rowerowej. Zamienią oni wysłużone, tradycyjne jednoślady na nowoczesne rowery z napędem elektrycznym. Mundurowych będzie można spotkać na ścieżkach rowerowych, miejskich parkach oraz w okolicy Zalewu Zemborzyckiego.

Jak pokazuje dotychczasowe doświadczenia, patrole rowerowe w wielu przypadkach mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi. Na krętych, wąskich osiedlowych uliczkach oraz miejscach trudno dostępnych mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Z roweru jest także łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe, jak choćby spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, czy akty wandalizmu.

Reklamy

Zadaniem mundurowych będzie jednak przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego głównie przez pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie prawa wobec użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na drogach.

W środę, jednoślady symbolicznie przekazał policjantom Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Zakup w całości został sfinansowany z budżetu Miasta Lublin. Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Lublinie podinspektor Tomasz Gil podziękował za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i zapewnił o gotowości do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Dane techniczne:

Rower wyposażony jest w centralny silnik Bafang M300 o mocy znamionowej 250W i maksymalnej 350W. Silnik wyróżnia się między innymi wysokim momentem obrotowym, który może osiągać wartości do 80 Nm i jest wyposażony w zintegrowany czujnik prędkości. Rowery posiadają aluminiową ramę, hamulce hydrauliczne tarczowe oraz widelec przedni hydrauliczny.

Są to już kolejne elektryczne rowery, które trafiły do lubelskich policjantów w tym roku. Wcześniej dwa tego typu jednoślady mundurowi otrzymali od Marszałka Województwa Lubelskiego.

­

(źródło i fot. KPM Lublin / komisarz Kamil Gołębiowski)


Zobacz też:

51-latek na wózku inwalidzkim zaatakował dwóch ochroniarzy i uciekł. Jest już w rękach Policji

51-latek na wózku inwalidzkim zaatakował dwóch ochroniarzy i uciekł. Jest już w rękach Policji


LubieHrubie na Instagramie