2 marca 2024

Kolejne podróbki na giełdzie w Mokrem – ZDJĘCIA

Ponad 1160 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli podczas wspólnej akcji kontrolnej funkcjonariusze lubelskiej KAS i policji z Zamościa. W sprawie zatrzymany został 28-letni obywatel Bułgarii.

Reklamy

Funkcjonariusze celno-skarbowi z Czwartego Referatu Realizacji w Zamościu wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Zamościu prowadzili wspólnie działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Kontrola miała miejsce 9 maja 2021 r. na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre.

Reklamy

Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli ponad 1160 sztuk podrabianej odzieży, bezprawnie opatrzonej markowymi znakami towarowymi. Wśród zabezpieczonych wyrobów znalazły się m.in. koszulki, skarpety i bielizna. Odzieżą handlował 28-letni obywatel Bułgarii.

Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobioną odzież. Mężczyzna trafił do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, gdzie usłyszy zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo grożą surowe kary – do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Tragiczne zderzenie seata z ciężarówką. Zginął 9-letni chłopiec

Tragiczne zderzenie seata z ciężarówką. Zginął 9-letni chłopiec

LubieHrubie na Instagramie