Kolonie ZTU w Dąbrowie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie (gmina Hrubieszów) zakończyły się pięciodniowe półkolonie organizowane w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w wybranych dniach
z okresu 25.06.2008 – 15.07.2008 r.

Reklamy

W przedsięwzięciu udział wzięło 40 dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

***

Dzień pierwszy „Profilaktyka przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii”.

Dzień rozpoczął się od spraw organizacyjnych, po których odbyły się zabawy i gry na boisku szkolnym w dwu grupach wiekowych. Głównym punktem dnia programu był konkurs na plakat pt, „Jestem dobrym sportowcem”. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów – najlepsi otrzymali nagrody.

***

Dzień drugi ”Bezpieczeństwo, na co dzień”.

W tym dniu wolontariusze przeprowadzili konkursy sprawnościowo – integracyjne dla dzieci. Koloniści zmagali się z torem przeszkód, a rywalizacja była wyrównana.

Po posiłku przeprowadzono konkurs w dwu grupach wiekowych. Dzieci młodsze malowały „Bezpiecznie i zdrowo spędzam czas”- technika prac była dowolna. Starsi układali krzyżówkę do tematu „Jak żyć bezpiecznie”. Odbyły się także zajęcia informatyczne w nowo powstałej pracowni komputerowej oraz zajęcia z wykorzystaniem zakupionych gier planszowych.

***

Dzień trzeci „Moja mała ojczyzna”.

Trzeciego dnia wypoczynku zorganizowano rajd rowerowy, którego celem było spotkanie z Pani Chudzik seniorem wsi Dąbrowa. Koloniści z zaciekawieniem wysłuchali opowieści z lat młodzieńczych najstarszej mieszkanki naszej miejscowości. Po powrocie zainspirowani opowieścią przeprowadziliśmy konkurs na najciekawsze opowiadanie nawiązujące do hasła „Moja mała ojczyzna”.

***

Dzień czwarty „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Tego dnia wyjechaliśmy na krytą pływalnie. Na ten moment czekaliśmy od dawna – wreszcie jedziemy! Humory dopisywały od rana. Autokar cały zajęty – w drogę!
Na trasie do Zamościa zrobiliśmy postój na parkingu. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Wreszcie dojechaliśmy do celu. Jeszcze tylko przebieralnia i do wody! Po kąpieli udaliśmy się do miejscowego baru na posiłek. Wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

***

Dzień piąty czwarty „Wycieczka”.

W tym dniu wyjechaliśmy na wycieczkę na Roztocze. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Górecka Kościelnego. Niestety pogoda nie dopisywała. Górecko przywitało nas deszczem. Mimo tej złej aury zwiedziliśmy miejscowy kościół i kaplicę na wodzie. Zachwyciły nas malownicze tereny tej miejscowości. Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca – zwanego „Perłą Roztocza”. Niestety pogoda tam tez nie była lepsza. W Zwierzyńcu zwiedziliśmy barokowy kościół „na wodzie”, Ośrodek Edukacyjno – Muzealny, obserwowaliśmy koniki polskie oraz staw „Echo” położony wśród lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzenie pomnika Świerszcza w Szczebrzeszynie. Następnie udaliśmy się do naszej szkoły i zakończyliśmy wycieczkę wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy uczestnicy kolonii otrzymali od organizatorów pamiątkowe maskotki za uczestnictwo w akcji.

zobacz zdjęcia >>