15 lipca 2024

Koncert Pieśni Wielkopostnej w Kryłowie

W niedzielę 10 marca 2013 roku Zespoły Śpiewacze działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dołhobyczowie wystąpiły z Koncertem Pieśni Pasyjnej w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kryłowie.

Reklamy

Wystąpiły: Zespół „Seniorzy” z Dołhobyczowa – instruktor Edward Grela, Zespół „Wrzos” z Dołhobyczowa – instruktor Józef Jaroszyński, Zespół „Pogranicze” z Przewodowa – instruktor Jerzy Wróblewski, Zespół „Kresowianki” z Żabcza – instruktor Wiesław Skiba oraz Zespół „Nadbużanki” z Gołębia – instruktor Edward Grela.

Serdeczne podziękowania dla Księży – proboszcza Stefana Kuka oraz wikariusza Piotra Gmiterek za ciepłe przyjęcie naszych Zespołów w swojej świątyni. Dziękujemy także wiernym, którzy pomimo chłodu tak licznie przybyli. Dziękujemy Zespołom za niezapomniane przeżycia podczas Koncertu.

Reklamy

Wielki Post to szczególny okres, który sprzyja refleksji i zadumie, a nasze pieśni pasyjne mają ogromną głębię i niesamowitą treść. Przypominają, pouczają i zapraszają do przeżywania. Niezwykłe jest ich bogactwo – tak jak niezwykła jest Tajemnica, o której mówią.

„Gdy ujrzysz krzyż koło drogi

Reklamy

Stojący krzyż w pobliżu, pomyśl jak w męce srogiej

Umierał nasz Pan na krzyżu

Bo ten krzyż był za nasze grzechy”

 

W najbliższą niedzielę 17.03 o godz. 13.30 – wszystkie zespoły wystąpią w Ośrodku Kultury w Dołhobyczowie też z Koncertem Pieśni Pasyjnej. Zapraszamy.

 

 

Info i fot. GOK Dołhobyczów