14 czerwca 2024

Krasnystaw: Wystrzałowa kolekcja

Ponad 1,6 tys. paczek papierosów i nielegalny zbiór militariów znaleźli na terenie prywatnej posesji w okolicach Krasnegostawu funkcjonariusze Służby Celnej i Policji.

Reklamy

Wspólne kontrole, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi, mundurowi prowadzili w czwartek (07.03). W trakcie przeszukania posesji należącej do mieszkanki powiatu krasnostawskiego Marii M., funkcjonariusze znaleźli ponad 1,6 tys. paczek papierosów różnych marek. Kobieta na widok mundurowych od razu przyznała się do ukrywania pochodzących z przemytu papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w bagażnikach dwóch zaparkowanych na trenie posesji samochodów, pomieszczeniach gospodarczych oraz w łóżku i za szafą w sypialni.
 
Na tym jednak nie koniec. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odkryli prawdziwy arsenał. Ku wielkiemu zaskoczeniu kontrolujących, znalazły się tam pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej: karabin, granaty ręczne, lotki od bomb, pociski i miny przeciwpiechotne. Kolekcjonerem-amatorem okazał się syn właścicielki posesji. Wyjaśnił, że zbieranie militariów jest jego pasją, a część swoich zbiorów znalazł sam, używając wykrywacza metalu.
 
Sprawą nielegalnych papierosów i broni zajęła się Policja w Krasnymstawie. Marię M. czeka wysoka grzywna, natomiast miłośnikowi militariów, za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


Źródło i fot. SCRP

Reklamy