17 czerwca 2024

Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

ZUS zaprasza szkoły do udziału w konkursie wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Reklamy

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Projekt składa się z czterech lekcji poświęconych ubezpieczeniom społecznym w Polsce. Realizowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Celem projektu jest budowanie świadomości  młodego pokolenia Polakóww zakresie ubezpieczeń społecznych.

Na terenie działania biłgorajskiego Oddziału ZUS do tej pory w projekcie uczestniczyło ponad 220 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych z Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Chełma, Zamościa i Krasnegostawu.  Zdecydowana większość uczniów uznała wiedzę przekazywaną na zajęciach z ubezpieczeń społecznych za ważną i przydatną w przyszłości. Zachęcamy pozostałe szkoły do wzięcia udziału w projekcie i konkursie.

Reklamy

Wszystkie materiały dydaktyczne (zeszyty ucznia i nauczyciela, video i prezentacje multimedialne) są bezpłatne i dostępne na stronie internetowej www.zus.pl/lekcjezzus. Tam też znajduje się regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na temat projektu.

Szkoły, które chciałyby przystąpić do konkursu mają jeszcze czas na przeprowadzenie lekcji, gdyż pierwszy (szkolny) etap odbędzie się 17 listopada 2014 r.. W marcu przyszłego roku trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły z naszego regionu zmierzą się w etapie wojewódzkim w Lublinie, a 16 najlepszych zespołów z całej Polski w kwietniu rywalizować będzie w ostatnim (centralnym) etapie konkursu. Zapraszamy do udziału – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: laptopy, tablety, czytniki e-booków.

Reklamy