Kontrabanda warta ponad 120 tys. w autobusie rejsowym nad morze

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

Reklamy

 

W dniu 15 stycznia br., podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Stary Zamość w powiecie zamojskim, funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali do kontroli drogowej autobus rejsowy do województwa pomorskiego.

Okazało się, iż funkcjonariusze trafnie wytypowali ten pojazd do kontroli pod kontem przewozu towarów akcyzowych.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej autobusu, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 120 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu: 54-letniego obywatela RP. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru oraz jego potencjalnych odbiorców.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ubiegłym roku, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 50 mln zł.

 

 

źródło i fot. NOSG