Kradzione nie wyjedzie

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 7 mln zł.

Reklamy

 

Jednak nie tylko auta luksusowe, które przekraczają granice państwową, znajdują się w kręgu zainteresowania funkcjonariuszy SG. Odzyskiwane są również pojazdy o niższej wartości, takie jak: kilkunastoletnie samochody, motocykle oraz rowery.

Najdroższym autem, które udało się odzyskać w tym roku była Toyota Land Cruiser o wartości 350 tys. zł, zatrzymana podczas kontroli granicznej w Terespolu. Funkcjonariusze SG w prowadzonych kontrolach granicznych, nie skupiają się jednak tylko na autach luksusowych. Najlepszym przykładem tego jest fakt odzyskania, tylko w ciągu minionej doby, dwóch pochodzących z przestępstwa pojazdów w Hrebennem.

W dniu 15 sierpnia br., na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, w czasie prowadzonych odpraw granicznych na kierunku wyjazdowym, funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali pochodzące z przestępstwa: Subaru Tribeca o wartości 30 tys. zł oraz Renault Master o wartości 20 tys. zł. W zatrzymanych pojazdach, funkcjonariusze ujawnili ingerencje w polu numerycznym VIN. Samochodami, próbowali wyjechać z terytorium RP obywatele Ukrainy.

W sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze. Działania związane z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów prowadzone będą w dalszym ciągu.

 

 

źródło i fot. NOSG