29 maja 2024

Krasnystaw: Przewrócona cysterna z gazem propan-butan. 400-metrowa strefa bezpieczeństwa i zablokowana droga

Policjanci, strażacy oraz pracownicy zarządzania kryzysowego zabezpieczają miejsce wywrócenia cysterny z gazem w miejscowości Tuligłowy, w powiecie krasnostawskim, na drodze krajowej nr 17.

 

Do zdarzenia w Tuligłowach w powiecie krasnostawskim doszło dziś przed godz. 9.00.

38-latek kierujący cysterną z gazem marki Man, wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcając w lewo dołączał się do ruchu w kierunku  Lublina. Po chwili jego ciężarówka zjechała na pobocze i przewróciła się.

Jak wstępnie ustalili wezwani na miejsce policjanci, w cysternie może znajdować się około 37 tysięcy litrów gazu propan-butan. Na szczęście z uwagi na niewielką prędkość nie doszło do rozszczelnienia.

Policjanci oraz strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga jest całkowicie zablokowana. Cysterna leży przy torach kolejowych. Z uwagi na wyznaczoną strefę bezpieczeństwa ruch pociągów także jest wstrzymany.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że kierujący zasłabł za kierownicą. Nie doznał on obrażeń ciała zagrażających życiu i zdrowiu. 38-letni kierujący ciężarowym manem jest trzeźwy.

Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy przez m. Małochwiej Duży i Małochwiej Mały. Strażacy regularnie schładzają cysternę. Powiadomione zostali pracownicy zarządzania kryzysowego przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw