Liczyły się: szybkość i precyzja

22 lipca w Teptiukowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, Kobiecych Drużyn Pożarniczych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Reklamy

22 lipca w Teptiukowie, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Hrubieszowie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Teptiukowie zorganizował Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP, KDP i MDP.

Uczestniczyło w nich 14 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, 6 Męskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 2 Żeńskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz 1 Kobieca Drużyna Pożarnicza.

W kategorii OSP trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Moniatycze, Masłomęcz i Teptiuków.

W kategorii Męskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepszymi okazali się kolejno: Moniatycze, Teptiuków i Stefankowice.

W kategorii Żeńskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Kozodawy wyprzedziły Dziekanów.

 

Stało się już tradycją, że dzień zawodów jest najlepszym dniem na wręczanie odznaczeń, medali czy dyplomów. Również w tym roku nadano medale i odznaki. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Lublinie nadało członkom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu działania Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Hrubieszowie medale:

 

Medal Złoty „Za Zasługi dla Pożarnictwa” dla:

Białek Stanisław – OSP Ślipcze

Jaworski Ireneusz – OSP Ubrodowice

Kurzępa Ryszard – OSP Kozodawy

Malinowski Henryk – OSP Ubrodowice

Proć Andrzej – OSP Ślipcze

Sawicki Tadeusz – OSP Kozodawy

Tryka Józef – OSP Teptiuków

 

Medal Srebrny „Za Zasługi dla Pożarnictwa” dla:

Antoniak Stefan – OSP Ubrodowice

Ożarowski Zdzisław – OSP Kobło

Paluch Sławomir – OSP Czerniczyn

Stepaniuk Józef –OSP Obrowiec

Żmura Wojciech – OSP Teptiuków

 

Medal Brązowy  „Za Zasługi dla Pożarnictwa” dla:

Białek Tomasz – OSP Ślipcze

Bielecki Dariusz – OSP Masłomęcz

Graf Waldemar – OSP Nowosiółki

Łaszkiewicz Jan – Nowosiółki

Mołduch Adrian – OSP Teptiuków

Nadulski Marek – OSP Obrowiec

Perkman Monika – OSP Dziekanów

Potocka Magdalena – OSP Dziekanów

 

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Hrubieszowie nadało odznakę „Strażak Wzorowy” a otrzymali je następujący druhowie:

Bobrowicz Kamil – OSP Kobło

Kapusta Andrzej – OSP Teptiuków

Kot Iwona – OSP Masłomęcz

Kot Marlena – OSP Masłomęcz

Lipski Łukasz – OSP Obrowiec

Miazga Sylwester – OSP Czerniczyn

Miącz Mariusz – OSP Kozodawy

Omelczuk Marek – OSP Teptiuków

Pańko Lucjan – OSP Kobło

Pilarczyk Adrian – OSP Nowosiółki

Wiatrzyk Bartłomiej– OSP Masłomęcz

 

Sekretarz  Gminy Hrubieszów

(-) mgr Tomasz Zając

Foto: UG Hrubieszów