20 maja 2024

Lublin: Czekając na pociąg, została napadnięta i okradziona

Kryminalni z VIII komisariatu zatrzymali 47 – letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna w miniony weekend dokonał rozboju na 66 – latce ze Świdnika oraz próbował doprowadzić ją do obcowania płciowego. Został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc na przystanku autobusowym przy ul. Dworcowej.  66 – letnia mieszkanka Świdnika, spóźniła się na pociąg do sanatorium. Czekając na koleiny, poranny pociąg, poszła na pobliski dworzec autobusowy. Tam została zaczepiona przez nieznajomego mężczyznę. Podszedł on do siedzącej na ławce kobiety i zaczął ją popychać oraz szarpać za ubranie. Próbował przy tym doprowadzić 66-latkę do obcowania płciowego. Następnie zażądał pieniędzy. Przestraszona kobieta oddała mu 500 złotych, które miała przeznaczone na wyjazd do sanatorium.   
 
Pokrzywdzona o zdarzeniu poinformowała policję. Kryminalni z VIII komisariatu już we wtorek namierzyli sprawcę. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnej celi. Dziś w prokuraturze przedstawiono mu zarzut rozboju oraz usiłowania doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej. 47 – latek zostanie doprowadzony z Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.
 
Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.   
 

źródło: KWP Lublin (KG)