18 kwietnia 2024

Zamość: Czujny sąsiad i błyskawiczna reakcja Policji – włamywacz za kratkami

Czujny sąsiad to skarb. Przekonał się o tym 41-letni mieszkaniec Zamościa. Mieszkający po sąsiedzku mężczyzna zaniepokojony wybitą szybą w drzwiach balkonowych sąsiada, swoimi spostrzeżeniami podzielił się z policjantami. Dzięki szybkiej reakcji, mundurowi po krótkim pościgu ujęli złodzieja, który włamał się do mieszkania Zamościanina i ograbił go z wartościowych przedmiotów.

Wczoraj przed południem zaniepokojony mężczyzna powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o tym, że w jednym z domów przy ul. Granicznej wybita jest szyba w drzwiach balkonu. Kiedy policjanci dotarli na miejsce zauważyli wybiegającego z posesji mężczyznę z plecakiem. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna podjął ucieczkę, przeskakując przez ogrodzenia sąsiednich posesji. Po krótkim pościgu uciekinier wpadł w ręce mundurowych. Zatrzymanym okazał się 46-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Jak się okazało mężczyzna włamał się do mieszkania 41-letniego Zamościanina, kradnąc z niego między innymi laptopa, notebooka, aparat fotograficzny i inne cenne przedmioty o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych. Część łupów mężczyzna porzucił w trakcie ucieczki.
 
46-latek pod zarzutem kradzieży z włamaniem trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych zamojskiej komendy. Policyjne dossier mężczyzny pokazało, że był on już karany za przestępstwa podobne. W połowie października 46-latek opuścił zakład karny ze względu na przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany. Policjanci wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie.Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem to przestępstwo za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
 
źródło: KMP Zamość (J.K.)