Mircze: Bezpłatne badania słuchu

Mieszkańcy gminy Mircze mogą za darmo sprawdzić czy dobrze słyszą. Specjalny ambulans, w którym będą wykonywane badania stanie na placu przy urzędzie gminy 24 czerwca, a pacjenci będą w nim przyjmowani między 9.00 a 16.00.

Reklamy

Oferta jest kierowana do osób w różnym wieku. – Na badania mogą się zgłaszać już dzieci sześcio- czy siedmioletnie, natomiast górna granica wieku nie jest nieograniczona – mówią lekarze. By skorzystać z tej propozycji nie są potrzebne żadne skierowania ani wcześniejsza rejestracja. Wystarczy w wyznaczonym dniu zarezerwować czas i zgłosić się w ustalone wcześniej miejsce.

Z najnowszych badań wynika, że problemy ze słuchem ma co trzeci Polak, a dotykają one coraz młodszych ludzi. Szacuje się, że na Lubelszczyźnie tego typu kłopoty ma około 40 procent pacjentów.

Badanie trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesne i wykonywane w słuchawkach. Na podstawie reakcji pacjenta na podawane w różnych tonach dźwięki powstaje wykres „słyszalności”, na podstawie którego specjalista na miejscu określa czy i jakie działania należy podjąć w konkretnych przypadkach. Oprócz diagnozy pacjenci otrzymują materiały z informacjami: jak dbać o słuch, skąd się biorą problemy ze słyszeniem, jak działa aparat słuchowy i w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do zakupu takiego urządzenia.

 

źródło: ias24.eu
(fot. www.sluchmed.pl)