Mircze na czele

W Mirczu 20 lipca 2008 r. odbyły się I Powiatowe Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS. W klasyfikacji gmin wygrało Mircze przed Dołhobyczowem, Trzeszczanami, Horodłem i Hrubieszowem.

Reklamy

W sumie w igrzyskach wzięło udział około 400 zawodniczek i zawodników z 5 gmin powiatu hrubieszowskiego. Zabawa na sportowo była wspaniała, miejmy nadzieję, że za rok wszystkie gminy zorganizują własne Igrzyska i wystartują w powiatowych.

W najbliższą niedzielę, 27 lipca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Miączynie zostaną rozegrane IX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się od godz. 11.00, uroczyste zakończenie zaplanowano na godz. 17.00.

***

Poszczególne dyscypliny i konkurencje wygrali:

siatkówka – kobiety: Dołhobyczów w składzie: Angelika Ciemięga, Anna Olech i Dorota Polak; panowie – Dołhobyczów: Piotr Jabłoński, Kacper Dzwierzyński, Michał Steciuk, Mariusz Kulczyński i Marcin Klajne;

piłka nożna – Trzeszczany: Wojciech Łysiak, Marcin Kondraciuk, Andrzej Całka, Paweł Bednarczuk, Damian Koszel;

koszykówka – Dołhobyczów, panie: Diana Żukowska, Angelika Pszeniczna, Magdalena Rawska; panowie: Mircze: Mariusz Rutkowski, Kamil Czerniak, Piotr Czerniak, Maciej Telicki, Mariusz Lachowski;

przeciąganie liny kobiet – Mircze: Beata Sołoducha, Halina Maj, Marta Karwacka, Małgorzata Jóźwik, Małgorzata Karwacka; mężczyźni – Mircze: Jarsław Tarnowski, Jan Tarnowski, Mirosław Tarnowski, Czesław Kierepko, Janusz Mielniczuk;

przenoszenie partnera – Mircze: Emil Głaz, Radosław Grabik;

przenoszenie worków z piaskiem – Mircze: Jarosław Tarnowski, Jan Tarnowski, Mirosław Tarnowski;

trójbój rodzinny – Trzeszczany: Krzysztof, Krystyna, Jakub, Tomasz Kopczyńscy;

siatkówka plażowa – Dołhobyczów: Marcin Klajne, Angelika Ciemięga;

biegi – na 100 m starszych Kamil Czerniak, młodszych – Dawid Mielniczuk, kobiety starsze – Katarzyna Wysoczyńska, młodsze – Edyta Kondraciuk; 200 m panowie starsi: Piotr Czerniak, młodsi: Dominik Jaros, panie starsze: Magda Serwatka, młodsze: Joanna Karwacka; 400 m panowie starsi: Tomasz Szostak, młodsi: Piotr Wasyna, panie starsze: Magdalena Kita, młodsze: Weronika Martyniuk; 800 kobiet: Magdalena Jóźwik, 1500 m panów: Piotr Szostak, sztafeta 4 x 100 m panie – Mircze: Karolina Kierepka, Hanna Ślepko, Magdalena Kita, Joanna Kierepka;

rzut piłką do kosza: panie – Magdalena Serwatka, panowie – Kamil Czerniak;

konkurs siłacza, czyli wyciskanie odważnika: Waldemar Klajda;

rzut lotką do tarczy: Bartłomiej Hunkiewicz u panów i Justyna Krauz wśród pań.

***

Podczas imprezy odznaczono medalami osoby, które wspierają Ludowe Zespoły Sportowe. Medale złote otrzymali: Andrzej Lizun, Stanisław Jędrusina i Józef Wąsiel, srebrne: Stanisław Burda, Jerzy Smyk, Janusz Drozd, Adam Tokarczyk i Józef Czerniak, brązowe: Jacek Lizun, Leszek Maciąg i Piotr Barański.

Opracował – mak

zdjęcia>>