Moniatycze: Podsumowanie wakacyjnej akcji „Lato z biblioteką”

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach w dniach 6-9 sierpnia 2013 zorganizowała cykl zajęć dla dzieci pt. „Wakacje z Biblioteką” – stało się już tradycją, że Biblioteki wypełniają wolny czas dzieciom podczas letniego wypoczynku.

Reklamy


DZIEŃ SPORTU – Uczestnicy poznali się podczas zabawy integracyjnej, a Jan Urbaniak – aktywny członek PTTK  zorganizował  zawody strzeleckie.

 

DZIEŃ EKOLOGA – Gościliśmy Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, pracownicy prezentowali pokaz multimedialny „Leśny detektyw”. Warsztaty ekologiczne „Rady na odpady” – w ramach zajęć kleiły ozdoby z makaronu i innych materiałów. Został zorganizowany konkurs recytatorski „Polscy poeci dzieciom” w którym wzięło udział 15 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe:

Grupa młodsza – I miejsce Olimpia Szczepańska

II miejsce Kacper Ligaj

III miejsce Ola Cebula

Grupa starsza – I miejsce  Kamil Chmielewski

II miejsce Kamila Drozda

III miejsce Emilia Chmielewska

 

WYJAZD DO WIOSKI GOTÓW –  wizyta w Masłomęczu  to warsztaty garncarskie, wykonywanie  ozdób z modeliny, zwiedzanie chaty gockiej z przewodnikiem, pokaz walki Gotów, a na koniec ognisko z kiełbaskami. Każdy uczestnik mógł wcielić się w pradawnego Gota i spróbować swoich sił w potyczkach.

 

DZIEŃ KREATYWNEGO MYŚLENIA – grupa  zadań mających na celu rozwijanie i doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i działania, gry i zabawy sportowe, na zakończenie uczestnicy wykonywali pamiątkowe prace plastyczne.

 

Dziękujemy osobom które włączyły się w organizację wypoczynku dla dzieci.

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna

w Moniatyczach