17 kwietnia 2024

Na Netflixa – uwaga na nowy rodzaj oszustw!

62-letnia kobieta otrzymała mail o konieczności aktualizowania danych na platformie Netflix. Weszła na fałszywą stronę, do której kierował link z wiadomości i wpisała swoje dane oraz numer karty kredytowej. Straciła w ten sposób 1200 złotych.

Tuż przed świętami, do policjantów zgłosiła się 62-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego, która padła ofiarą oszustwa i straciła 1200 złotych.

Wszystko zaczęło się od maila, w której proszono o zaktualizowanie swoich danych na platformie Netflix. 62-latka weszła na fałszywą stronę, do której kierował link z wiadomości. Następnie wpisała swoje dane, numer karty kredytowej oraz trzycyfrowy kod zabezpieczający z karty.

Cyberprzestępcy wykorzystując pozyskane dane wpisane przez kobietę, dokonali dwukrotnej płatności na terenie Rumunii, na łączną kwotę ponad 1200 złotych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności! Oszuści próbują różnych sposobów na wyłudzenie danych. W przypadku otrzymania wiadomości o zaleganiu z płatnościami, najbezpieczniej skontaktować się z instytucją od której pochodzi wiadomość i zweryfikowanie prawdziwości otrzymanej informacji. To pozwoli uchronić nasze oszczędności przed oszustami.

­

(info i fot. KPP Tomaszów Lub.)


Zobacz też:

Ograniczenie używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego

Ograniczenie używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego


lubiehrubie na Instagramie