21 lipca 2024

Napadał z nożem i okradał. 15-latek odpowie za rozboje

Policjanci z Zamościa zatrzymali 15-letniego mieszkańca gm. Nielisz, który odpowie za przestępstwa rozbójnicze. Nastolatek pobił i zabrał 26-latkowi z gm. Zamość warty 150 złotych telefon komórkowy. Grożąc użyciem noża napadł również na dwóch młodych mieszkańców Zamościa wypłacających pieniądze z bankomatu.

Reklamy

Zamojscy policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca gm. Nielisz przebywającego na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Jak ustalili mundurowi nastolatek na początku tego tygodnia napadł na 26-letniego mieszkańca gm. Nielisz, pobił go i zabrał mu warty 150 złotych telefon komórkowy.

Nastolatek usiłował również ograbić dwóch młodych mieszkańców Zamościa, którzy wypłacali pieniądze z bankomatu. 15-latek podszedł do nich i grożąc użyciem noża zażądał wydania gotówki i telefonu komórkowego. Zamościanie obawiając się o swoje życie i zdrowie uciekli o zdarzeniu informując policję. Mundurowi ustalili, że obu czynów dokonał przebywający na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego 15-letni mieszkaniec gm, Nielisz.

Reklamy

Wczoraj nastolatek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby dziecka. Z policyjnych ustaleń wynika, że nastolatek jest również sprawcą uszkodzenia kasownika biletów w miejskim autobusie. Straty spowodowane tym przestępstwem sięgnęły kwoty ponad 1,5 tys. złotych. 15-letnim rozbójnikiem wkrótce zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

źródło: KMP Zamość (J.K.)

Reklamy