Napadł na kobietę z nożem, został aresztowany

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie 68-letni mężczyzna, który napadł na 41-letnią Zamościankę. Sprawca grożąc użyciem noża zabrał jej 200 złotych. Kilka dni po zdarzeniu został zatrzymany.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godzinie 20.00. Powracającą do domu deptakiem wzdłuż rzeki Łabuńki 41-letnią mieszkankę Zamościa zaatakował nieznany mężczyzna. Napastnik szarpał się z kobietą żądając wydania pieniędzy. Podczas zajścia rozbójnik groził kobiecie użyciem noża, który przyłożył jej  do ciała. Zamościanka z obawy o swoje życie i zdrowie wydała mężczyźnie posiadaną gotówkę w kwocie 200 złotych.

O zajściu poszkodowana powiadomiła policję. Kilka dni później mundurowi zatrzymali podejrzewanego o rozbój 68-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania. 68-latek już usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj sąd rejonowy w Zamościu postanowił o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

 

źródło: KMP Zamość