13 kwietnia 2024

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Jechał audi z prędkością ok. 160 km/h, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, omijał wysepki rozdzielające pasy ruchu oraz blokujący jezdnię radiowóz, Pojazd zatrzymał się dopiero gdy zakopał się w grząskiej ziemi po zjechaniu z drogi.

 

 Około 1.00 w nocy w Kraśniku na ulicy Urzędowskiej policjanci z kraśnickiej komendy zatrzymywali osobowe audi do kontroli. Kierowca samochodu na widok policyjnych sygnałów przyspieszył i zaczął uciekać. W pojeździe znajdowały się dwie osoby.

Policjanci powiadomili dyżurnego i ruszyli w pościg za uciekinierem. Do pościgu przyłączyły się kolejne radiowozy skierowane przez dyżurnego. Kierujący audi wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, omijał wysepki rozdzielające pasy ruchu po niewłaściwej stronie, ominął blokujący jezdnię radiowóz, kilka kilometrów jechał z prędkością ok. 160 km/h.

Niebezpieczna ucieczka zakończyła się gdy samochód po zjechaniu z drogi zakopał się miękkim gruncie. Kierujący oraz pasażer opuścili pojazd i ukryli się w krzakach, tam zostali zauważeni i zatrzymani przez policjantów.

Zatrzymani to 19 i 22 letni mężczyźni, w momencie zatrzymania. Nie chcieli  przyznać się, który z nich kierował samochodem, jednak policjanci uczestniczący w pościgu jednoznacznie wskazali 19 latka, który jak się okazało nie posiada prawa jazdy. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.

Kierowcy samochodu grozi kara za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i spowodowanie zagrożenia na drodze, a pasażer został zatrzymany do czasu wyjaśnienia.

 

 

źródło i fot. KPP Kraśnik