Nowy numer Skafandra

Prezentujemy najnowszy numer Gazety Akademickiej „Skafander”, w papierowej wersji dostępnej bezpłatnie również w Hrubieszowie.

Reklamy

 

– Dostępne badania  rynku pracy wskazują, że inżynierowie mechanicy i logistycy znajdują się w grupie najbardziej poszukiwanych osób z wykształceniem wyższym – mówi dr hab. inż. Rafał Longwic, dyrektor Instytutu Przyrodniczo – Technicznego Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w wywiadzie otwierającym nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander”. Dlaczego warto być inżynierem?

Wykładowca UPZ wymienia wiele atutów: ciekawy zawód, możliwości samorealizacji, a także bogatą ofertę rynku pracy i wysoki poziom dochodów. Jak podkreśla dr hab. inż. Rafał Longwic zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki i mechaniki z wyższym wykształceniem dotyczy zarówno ofert krajowych, jak też zagranicznych. Ponadto z nowego wydania „Skafandra” dowiecie się na jakie zarobki mogą liczyć fachowcy w tych dziedzinach. Wniosek nasuwa się jeden – warto podjąć się studiów inżynierskich.

Poza tym w gazecie znajdziecie również pomysły na zdobycie nowych kwalifikacji lub zmiany zawodu dzięki ukończeniu studiów podyplomowych, jakie oferuje Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

W „Skafandrze” znajdziecie również wyniki rankingu liceów i techników miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. Jak wypadły w nim szkoły średnie z naszego regionu? Poza tym gazeta przedstawia obszerne relacje zdjęciowe z balów studniówkowych m.in.  szkół z Zamościa, Hrubieszowa, Krasnegostawu.  Jeśli  chcecie również zobaczyć zdjęcia z Waszej zabawy w gazecie wyślijcie je z krótkim opisem na adres: skafander.info@gmail.com

W tym wydaniu „Skafander” rozdaje wejściówki na stand-up, jaki odbędzie się 9 lutego. W Zamościu wystąpią Magdalena Kubicka oraz Paulina Potocka. Co zrobić, żeby otrzymać wejściówki? Tego dowiecie się z  najnowszego wydania  „Skafandra”.

Gazetę Akademicką ”Skafander” możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury.

 

Link do e-wydania „Skafandra: 

https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQRFFPUzh2dUxIN29fdHEzcUNJREluaUNlWW44/view?usp=sharing

 


 

Zobacz też:

REGION – Pierwszy w tym roku Skafander

REGION – Skafander odkrywa talenty