Odzyskano części samochodowe o szacunkowej wartości 370 tys. zł

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przechwycili części samochodowe.

Reklamy

 

Wszystko wskazuje na to, że warte kilkaset tysięcy złotych podzespoły oraz elementy nadwozia pochodzą ze skradzionych we Francji samochodów. 41-latkowi, który handlował nielegalnym towarem grozi 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzny, który trudnił się nielegalnym procederem, po tym jak zatrzymali oni na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, części samochodowe pochodzące z kradzieży.  Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 41-letni właściciel firmy oferującej części samochodowe, handlował kradzionym towarem zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem portali internetowych. We wtorek, kryminalni wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Hrebennem przeprowadzili kontrolę działającej w Knurowie firmy. W magazynowych namiotach odkryli kilkadziesiąt ułożonych na paletach i przygotowanych do sprzedaży części. Funkcjonariusze przechwycili samochodowe silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii.

Łączna wartość kradzionych przedmiotów wstępnie została oszacowana na 370 tysięcy złotych. Niewykluczone jednak, że kwota ta okaże się znacznie wyższa. 41-letniemu właścicielowi firmy grozi nawet 5 lat więzienia.

 

tekst i fot.: NOSG