Odzyskano części samochodowe ze skradzionych pojazdów

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami świętokrzyskiej Policji, odzyskali pochodzące z kradzieży części samochodowe o wartości rynkowej około 85 tys. zł.

Reklamy

W połowie września tego roku, funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji prowadzili w Kraśniku działania związane z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów i części samochodowych oferowanych do sprzedaży w serwisach internetowych.

W czasie tych działań skontrolowano m.in. posesję, na terenie której były przechowywane podzespoły samochodowe. Według ustaleń, właściciel posesji świadomie nabywał pochodzące z kradzieży pojazdy, by następnie wymontowane z nich podzespoły oferować do sprzedaży.

Na miejscu zabezpieczono silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia i podwozia pochodzące ze skradzionych pojazdów marek:  BMW, VW i Mazda. Łączną wartość odzyskanego mienia oszacowano wstępnie na wartość ponad 85 tys.

Do policyjnego aresztu trafiła czwórka mężczyzn w wieku od 21 do 50 lat, a części zabezpieczono w depozycie. Zarzut w sprawie usłyszał 40-letni mieszkaniec Kraśnika, którego dodatkowo objęto policyjnym dozorem. Śledczy sprawdzą jaki był udział pozostałych mężczyzn w nielegalnym procederze.

Za paserstwo grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.


źródło i fot. NOSG