22 maja 2024

Odzyskano skradzione części samochodowe

15 maja funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z łódzkimi policjantami odzyskali i zabezpieczyli kradzione części samochodowe.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem oraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przeprowadzili wspólną akcję wymierzoną w przestępczość, polegającą na obrocie kradzionymi częściami samochodowymi.

Zgromadzone przez funkcjonariuszy informacje wskazywały, iż na terenie powiatu wieruszowskiego, znajdują się różnego rodzaju części samochodowe pochodzące ze skradzionych w Wielkiej Brytanii pojazdów różnych marek. Poczynione wcześniej ustalenia potwierdziły się na miejscu. Na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość elementów blacharskich i części mechanicznych. Pochodzenie zabezpieczonych elementów samochodowych oraz ich wartość jest obecnie weryfikowana i ustalana. Policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie.

Za przestępstwo paserstwa nieumyślnego, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

info i fot.: NOSG