19 czerwca 2024

Okradły kobietę pod pretekstem przeprowadzenia modłów

84-letnia mieszkanka z gm. Włodawa padła ofiarą dwóch kobiet, który weszły do jej mieszkania pod pretekstem przeprowadzenia modłów. W ich efekcie straciła 1,5 zł. oszczędności.

Reklamy

 

Wczoraj ok. godz. 12:00 włodawscy  policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy na terenie jednej z gmin.

Jak ustalili mundurowi, dwie kobiety weszły do domu starszej pani pod pretekstem przeprowadzenia modłów. W trakcie wykonywania rytuału, jedna z nich, wykorzystując nieuwagę gospodyni, ukradła jej 1500 zł. oszczędności.

Reklamy

Oszustek poszukują teraz policjanci i jednocześnie proszą o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

 

***

Reklamy

 

Policja apeluje, aby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób. Oszuści często pukają do naszych drzwi oferując do sprzedaży koce, firanki czy odprawienie modlitwy za zdrowie domowników.  Na potencjalne ofiary wybierają zwykle ludzi w podeszłym wieku. Proceder ich działania jest przeważnie taki sam. Najpierw odwracają uwagę domowników, a następnie dokonują kradzieży.

Policja przypomina aby zachować ostrożność i informować służby o każdej takiej sytuacji kiedy ktoś podejrzany kręci się koło naszego domu lub mamy wątpliwości co do intencji odwiedzających nas nieznajomych osób.  Pamiętajmy także, aby przypominać naszym babciom, dziadkom oraz znajomym o zasadzie ograniczonego zaufania do osób obcych dla ich własnego bezpieczeństwa.


źródło: KPP Włodawa