15 lipca 2024

Okulistka z zarzutami

Zakończyło się trwające półtorej roku śledztwo, przeciwko okulistce z Krasnegostawu. Mająca swoją prywatną placówkę medyczną lekarka usłyszała 332 prokuratorskie zarzuty. Kobieta wykazywała w dokumentacji do NFZ wizyty lekarskie, które były wizytami prywatnymi. Akt oskarżenia trafił już do Sądu.

Reklamy

 

53-letnia okulistka z Krasnegostawu prowadzi zakład opieki zdrowotnej. Ustalenia jakie w 2014 roku poczynili policjanci z krasnostawskiej komendy były podstawą wszczęcia śledztwa.

W toku postępowania przesłuchano ponad 3700 świadków. Sprawdzono prawie 8 tysięcy wykazanych wizyt lekarskich i zgromadzono materiał, który pozwolił na przedstawienie kobiecie 332 zarzutów.

Reklamy

Czyny o jakie została podejrzana dotyczą poświadczenia nieprawdy w dokumentach, celem uzyskania korzyści majątkowych. Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Kobieta odpowie za fałszerstwo intelektualne w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Doprowadziła NFZ LOW w Lublinie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 15 210,80 zł.

Reklamy

 

źródło: KPP Krasnystaw