Omal nie zginął przygnieciony przez kombajn. Był nietrzeźwy

O dużym szczęściu może mówić 45-letni rolnik z gminy Krasnystaw. Kierowany przez niego kombajn zbożowy wywrócił się. Kabina maszyny przygniotła mu nogi. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak się okazało, był nietrzeźwy.

Reklamy

 

Wczoraj, po godzinie 15:00, dyżurny krasnostawskiej komendy został powiadomiony o wypadku przy pracach polowych, któremu uległ 45-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Mężczyzna pokonywał wzniesienie na polu uprawnym. W trakcie podjazdu, kombajn przewrócił się do góry kołami. Jego kabina przygniotła operatorowi nogi. W chwili zdarzenia mężczyzna w kombajnie był sam, a wydostać się spod niego pomagał mu znajdujący się w pobliżu właściciel maszyny.

45-latek, z obrażeniami stóp, został przewieziony do szpitala. Z uwagi na czynności ratunkowe, policjanci sprawdzili jego trzeźwość dwie godziny po zdarzeniu. Wtedy to alkomat wykazał, że miał w swoim organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują przede wszystkim o trzeźwość i rozsądek przy pracach polowych i korzystania z maszyn rolniczych.


źródło i fot. KPP Krasnystaw