19 czerwca 2024

Ostatni weekend ferii. Wzmożony ruchu na drogach i kontrole

Mamy ostatni weekend ferii zimowych na terenie naszego województwa. W związku z tym Policja spodziewa się wzmożonego ruchu na drogach i apeluje o rozwagę.

Reklamy

Z uwagi na to, że mamy ostatni weekend ferii zimowych w naszym województwie, Policja Lubelska spodziewa się dzisiaj i jutro wzmożonego ruchu na naszych drogach.

– W związku z tym możemy oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów na drogach – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie. – Oczywiście policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających „na trzeciego”.

Reklamy

­

Policjanci zachęcają również do zgłaszania kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież. Od początku ferii przeprowadzono już blisko 100 takich kontroli w naszym województwie.

Reklamy

Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.


info i fot. KWP Lublin


Zobacz też:

Hrubieszów: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Ludnej [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Ludnej [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →