23 maja 2024

Papierosy o wartości ponad 320 tysięcy w garażu

Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 320 tys. zł oraz zatrzymanie trzech ob. RP, to wynik działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

 

W dniu 17 stycznia br., funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG, prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych.

W wyniku prowadzonych czynności na terenie pow. chełmskiego, funkcjonariusze przeszukali jeden z garaży znajdujący się na prywatnej posesji. W jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 320 tys. zł.

Wartość uszczupleń podatkowo – celnych wyniosła ponad pół miliona złotych. Dodatkowo podczas prowadzonych czynności zabezpieczono 2 pojazdy o szacunkowej o wartości 40 tys. zł. Do sprawy, na miejscu zatrzymano trzech ob. RP, którzy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

Zatrzymane wyroby akcyzowe miały trafić na bazary, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w minionym roku, ujawnili i zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości ponad 22 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG