16 lipca 2024

Papierosy spadły im z nieba. Teraz przyjdzie za nie słono zapłacić…

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, po raz kolejny udaremnili przemyt nielegalnych papierosów drogą powietrzną. W czasie działań zatrzymano kobietę oraz mężczyznę.

Reklamy

W nocy z 28 na 29 sierpnia, obserwujący granicę funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dość niskiej wysokości. Przemieszczał się on ze wschodu w głąb terytorium Polski.

Dzięki urządzeniom do obserwacji nocnych, udało się szybko zlokalizować miejsce na terenie gminy Dorohusk, w które operator drona zrzucił pakunki, jak się później okazało z nielegalnymi papierosami.

Reklamy

Po dotarciu we wskazany rejon, mundurowi zatrzymali znajdujący się tam pojazd oraz jego kierowcę i pasażera – 20-letnią kobietę oraz 26-letniego mężczyznę, obywateli Polski. Ujawniono również zrzucone pakiety, wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości ponad 23 tys. zł. Prawdopodobnie była to jedynie część kontrabandy, którą zamierzano przerzucić z terytorium Ukrainy do Polski.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu statku powietrznego. Za popełnione przestępstwa skarbowego grozi im kara grzywny, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Reklamy

***

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości prawie 18 mln zł.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek na krajowej 12. W karambolu uczestniczyło kilka aut – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek na krajowej 12. W karambolu uczestniczyło kilka aut – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie