25 czerwca 2024

Parafiada w Trzeszczanach

5 sierpnia 2012 w Trzeszczanach odbyła się „Parafiada”. Impreza rozpoczęła się o 15.00 na terenach przykościelnych i trwała do 23.00.

Reklamy

Przed licznie zgromadzoną publicznością (ok. 500 osób) zaprezentowali się: Dariusz Tokarzewski z Grupy VOX, Marlena Stangryciuk z Rejowca – laureatka „Szansy na sukces”, zespół Nadzieja i Zespół Staszicowiacy z GOK Uchanie, zespół Heaven z Dubienki, Kapela Krasnobrodzka z Krasnobrodu, zespół wokalny SAAK, kapela Podwórkowa STAH i Zespół MAX DANCE z Werbkowic.

Całość poprowadził Marian Lackowski – Kawaler Orderu Uśmiechu. Atrakcje dodatkowe: pokaz Państwowej Straży Pożarnej, gry i zabawy, aukcje (licytowano tort w kształcie Kościoła w Trzeszczanach, obrazy, zdjęcia), ogródek zabaw dla dzieci realizowany przez SAAK Hrubieszów, stoiska gastronomiczne zorganizowane przez  Stowarzyszenie „Mołodiatycze To My”, KGW z Chyżowic oraz  KGW Trzeszczany.

Reklamy

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na remont Kościoła Parafialnego w Trzeszczanach.

Autorami pomysłu na powstanie takiej imprezy, a jednocześnie jej organizatorami byli: Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia N.M.P w Trzeszczanach oraz Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury z Hrubieszowa.

Reklamy

 

Info i foto: SAAK