25 czerwca 2024

Pijana 29-latka zostawiła niemowlę pod blokiem

29-latka kobieta pozostawiła wózek z niemowlęciem pod blokiem, a sama poszła do mieszkania. Miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Reklamy

W poniedziałek, około godziny 18 opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Poniatowej pijana kobieta zajmowała się swoim maleńkim dzieckiem. Według zgłoszenia, kobieta była w takim stanie, że pozostawiła dziecko przed blokiem, a sama miała trudności z wejściem do mieszkania.

Na miejscu policjanci zastali stojący pod blokiem wózek z dzieckiem w środku. Na szczęście maluszkiem zaopiekowali się zaniepokojeni sytuacją świadkowie. Okazało się, że matka nie była w stanie zabrać dziecka na górę, więc poszła do mieszkania sama, pozostawiając je przed blokiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety blisko 2 promile alkoholu.

Reklamy

Dziecko zostało przebadane przez załogę karetki pogotowia, a matka została przetransportowana do izby zatrzymań. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli ustalić czy swoim postępowaniem mieszkanka Poniatowej nie naraziła swojego dziecka na niebezpieczeństwo.

O zdarzeniu zostanie również powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, który przyjrzy się kwestii sprawowania opieki nad dzieckiem. Gdy pijany opiekun narazi podopiecznych na niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub nawet życiu, może być ukarany grzywną, naganą lub karą pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do pięciu lat.

Reklamy

(źródło: KPP Opole Lubelskie)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek podczas naprawy auta – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek podczas naprawy auta – ZDJĘCIA

LYKOLAND