28 maja 2024

Pijany chciał odjechać z miejsca wypadku. Świadek zabrał mu kluczyki

Kierujący skodą próbował uciec z miejsca zdarzenia po tym, jak najechał na dwa zaparkowane pojazdy. Ucieczkę uniemożliwił mu świadek zabierając kluczyki. Okazało się, że 31-latek jest nietrzeźwy. Ponadto nie posiadał przy sobie aktualnego ubezpieczenia OC, a kierował pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania.

 

Wczoraj około godz. 20:40 świdniccy policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Mełgiew. Ze zgłoszenia wynikało też, że  sprawca próbuje się oddalić z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, jeden ze świadków  uniemożliwił sprawcy ucieczkę zabierając mu kluczyki do samochodu.

Policjanci po przybyciu na miejsce zatrzymali sprawcę kolizji i sprawdzili stan jego trzeźwości.  Okazało się, że 31-letni kierujący ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował z pasażerem, który również był nietrzeźwy. Mundurowi ustalili, że kierowca nie posiadał przy sobie obowiązkowego ubezpieczenia OC i  jechał pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W wyniku spowodowanej przez 31-latka kolizji uszkodzeniu uległy dwa pojazdy zaparkowane na podjeździe do posesji.

Wkrótce 31-latek za swoje zachowanie  odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz grzywna za kolizję, brak dokumentu i uprawnień do kierowania.

 

 

źródło: KWP Lublin