Pijany chciał wręczyć policjantom 5 tys. łapówki

5 tysięcy złotych zaproponował policjantom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kierujący samochodem osobowym mężczyzna.

Reklamy

W piątek policjanci zostali zawiadomieni przez świadka, że ulicami Ryk jedzie osobówka, której kierowca może być pod działaniem alkoholu.

Kiedy funkcjonariusze zatrzymali auto, od jego kierowcy wyraźnie czuć było woń alkoholu. Policjanci doprowadzili go do radiowozu, aby dokładnie zmierzyć stan jego nietrzeźwości. Tam, mężczyzna próbował nakłonić policjantów, aby odstąpili od czynności służbowych i wypisali mu mandat za przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Następnie rzucił między przednie fotele radiowozu plik pieniędzy – jak się później okazało było to 5 tysięcy złotych.

33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego został zatrzymany. Okazało się, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Kiedy wytrzeźwieje, oprócz kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, zostaną mu również przedstawione zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

40 pociągów, ponad 3 tys. kontenerów – przewozy PKP LHS w 2020 roku na trasie Chiny – Polska – WIDEO

40 pociągów, ponad 3 tys. kontenerów – przewozy PKP LHS w 2020 roku na trasie Chiny – Polska – WIDEO


LubieHrubie na Twitterze