Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie 29-latka

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 20 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów który podróżował bez uprawnień pojazdem marki Volkswagen Golf. Mężczyzna został ujęty przez obywatela i przekazany w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20.30 w miejscowości Szpica gm. Puchaczów. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Jak się okazało 29 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów zauważył jak na poboczu drogi zatrzymał się pojazd marki Volkswagen Golf. Jego uwagę zwróciło podejrzane zachowanie kierującego samochodem Mężczyzna podszedł do auta gdzie od kierującego poczuł silną woń alkoholu. Następnie o całym zdarzeniu poinformował policjantów.

Kierującym golfem okazał się 20 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili stróże prawa mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy obywatelom, którzy reaguję na tego typu zdarzenia. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw czy wykroczeń. Dzięki takim postawom możemy zapobiec wielu tragedii na drodze.


źródło: KWP Lublin