23 maja 2024

Po rozboju ukrywał się w lesie

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 39-letniego sprawcę rozboju. Po dokonanym przestępstwie mężczyzna ukrył się w lesie. Nie było żadnych wątpliwości co do tożsamości napastnika. W plecaku, który miał przy sobie mundurowi znaleźli kominiarkę, w której dokonał rozboju i skradziony nieletniej telefon.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na ul. Siteńskiej. Idącą skrajem lasu 14-latkę zaatakował zamaskowany kominiarką mężczyzna. Obezwładnił ją i zabrał telefon komórkowy o wartości 300 zł. Na szczęście napastnik został spłoszony przez przejeżdżające rowerem dwie kobiety i uciekł do lasu.

W trakcie podjętej natychmiast przez policjantów z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim penetracji terenu zatrzymano 39-letniego mieszkańca gminy Drelów. Mężczyzna miał przy sobie plecak, a w nim kominiarkę i skradziony przed chwilą telefon komórkowy.  

39-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Wczoraj w radzyńskiej prokuraturze usłyszał zarzuty dokonania rozboju, a dzisiaj będzie doprowadzany do sądu na posiedzenie w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (J.J)